czwartek, 3 czerwca 2010

Do przemyślenia

Czasami jesteśmy jak ten stary pawian: mamy już pełne ręce ale wyciągamy je nadal po więcej i więcej.

środa, 2 czerwca 2010

Powódź 2010

Ten post otrzymał tytuł "Powódź 2010" ale wygląda na to, że trzeba będzie go zmienić i dodać jeszcze informację, która to z koleji powódź w roku 2010 bo przwidywana jest następna wysoka fala. Niebieski kolor na krzyżu z tego zdjęcia pokazuje poziom Odry we Wrocławiu z roku 1997 kiedy woda zdemolowała miasto. To miała być powódź tysiąclecia ale zanosi się na to, że trzeba być przygotowanym na takie kataklizmy znacznie częściej.

wtorek, 1 czerwca 2010

Trudne zadanie, ale jest nadzieja!

"Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną. Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty. Jezus zobaczywszy go /takim/ rzekł: Jak trudno bogatym wejść do królestwa Bożego. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. Zapytali ci, którzy to słyszeli: Któż więc może być zbawiony? Jezus odpowiedział: Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga."
(Łk 18,22-27)

poniedziałek, 31 maja 2010

Kościół "Dominus flevit" - "Pan zapłakał"


Na tym miejscu jak głosi tradycja Jezus zapłakał nad mającym nadejść upadkiem Jerozolimy.

"Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia. " (Łk 19, 41-44)

Kościół znajduje się na zboczu Góry Oliwnej a z okna znajdującego się za ołtarzem roztacza się widok na Jerozolimę ze Wzgórzem Świątynnym w centrum.