piątek, 2 kwietnia 2010

XI stacja drogi krzyżowej na Golgocie w Jerozolimie

„Przebodli ręce i nogi moje, policzyć mogę wszystkie moje kości. A oni się wpatrują, sycą mym widokiem; moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię” (PS. 22,17-19)

czwartek, 1 kwietnia 2010

I, że cię nie opuszczę aż do śmierci...

Będzie jak w niebie czy jak więzieniu?

Co Bóg złączył...

"Lecz na początku stworzenia Bóg "stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem". A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela." (Mt 10,6-10)
Pary zatrzaskują na moście kłódki ze swoimi imionami, a kluczyk wrzucają do rzeki, co ma sprawić, że ich uczucie będzie nierozerwalne. Tak sobie myślę, że kiedy Bóg nie połączył to w zamian zostaje tylko kłódka?

poniedziałek, 29 marca 2010

Ściana Płaczu


Jeżeli chcesz stanąć pod Ścianą musisz mieć głowę nakrytą. Jeżeli nie masz takiego pięknego kapelusza to pozostaje ci skorzystać z papierowej jarmułki jednorazowego użytku.

niedziela, 28 marca 2010

Ściana Płaczu

W latach 1948-67 kiedy Jerozolima była pod władzą Jordanii Żydom nie było wolno przychodzić pod Ścianę. Po wojnie sześciodniowej w roku 1967 domy arabskie znajdujące się w pobliżu Ściany zostały zburzone. Na placu odbywają się ceremonie religijne i uroczystości świeckie. W szczelinach Ściany widać wystające karteczki z prośbami modlitewnymi. Co jakiś czas zgodnie z żydowską tradycją karteczki są grzebane.